0

Gerçek deri çanta mı suni deri çanta mı ?

Eğerki maddi durumunuz iyi değil ise hakiki deri çanta alabilirsiniz. Nasıl yani diyeceksiniz. Hakiki deri daha pahalı değil mi ? Evet daha pahalı ancak o sadece buz dağının görünen yüzü. Yazımızı okuduktan sonra daha iyi anlayacaksınız.

Kadınların vazgeçilmezi olan ve herzaman yanlarında taşıdıkları çantaları kimi zaman hakiki deri, kimi zaman suni deri olabiliyor. Tabiki diğer malzemelerden yapılan ( kumaş,keten vb ) çantaları ayrı tutuyoruz .

çanta deri

Deri çanta fiyatları ortalama 200-400 TL aralığında satılmaktadır. Suni çantalar ise ortalama 50-150 TL aralığında satılıyor. Deri çantaya o kadar para vermeye gerek var mı acaba ? Suni çanta da aynı işlevi görür mü ? Düşünün ki bir deri çanta ortalama 10 yıl kullanılabilmektedir. Suni çantalar ise kalitesine göre 1-3 yıl kullanılmaktadır. Bu süreleri aştığı zaman çantalar kullanılmaz hale gelmektedir ve deforme olmaktadırlar.

kırmızı deri çanta

Ortalama bir deri çanta ile bir suni çanta arasında örnekleme yapalım. Almış olduğunuz deri çanta 300 TL olsun , suni çanta ise 100 TL olarak kabul edelim. Deri çantayı 10 yıl kullandığınızı düşünürsek yıllık maliyeti size 30 TL olmaktadır. 100 TL ye satın aldığınız suni çantayı 1 yıl kullandığınız zaman size yıllık maliyeti 100 TL olmaktadır. Yani deri çanta kullanmak suni çantaya göre daha uyguna geliyor.

Fiyatı ile beraber çantanın görünümü,kalitesi ve şıklığıda önemli. Bir deri çanta çok şık ve sağlam dururken, suni çantaların görüntüsü hiç hoş değildir.  Hakiki deri kullanmanın hem fiyat hemde tarz açısından daha avantajlı olduğu gün gibi açıktır.

Kaynak : www.dericantamodeli.com

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir